Фотопроєкт «Пиши, не забувай». Харківська виставка.

Під час карантину я стала студенткою Chekachkov Photo Academy і два місяці вчилась на онлайн-курсі Романа Пятковки «Концептуальна фотографія».  Курс я закінчила роботою над проєктом про дитинство «Пиши, не забувай», який взяв участь у виставці «Ревізії» в Харкові і 10 днів експонувався у Ермілов Центрі.

1main_90x60

Про проєкт:

«Я виросла біля моря, де зустріла і провела своє дитинство. Коли мені було 15 років, батьки вирішили перевезти нашу сім’ю з Маріуполя до Києва. Довгий час листувалася з друзями із музичної школи, однокласниками і родичами. Я досі зберігаю листи.

Місце дитинства залишає по собі слід. Ми припиняємо листуватись, їдемо далі, але спогади нашаровуються і, власне, з них ми стаємо нинішніми. Часом, повертаючись до минулого, ми знаходимо відповіді на свої теперішні запитання, помічаємо власні зміни, розуміємо чому.

family90x60

У дорослого життя такий швидкий ритм, що не завжди вдається зберігати зв‘язки з дитинства, і вони органічно відриваються від тебе, як злітає листя з дерева восени. А на заміну йому з часом виростає нове листя».

111

Робота з архівами — досить популярний тренд серед концептуальної фотографії. І тому, вона потребує різної візуальної мови у кожному кадрі оповідання. Розписати обличчя і зробити асоціацію з аркушем прийшло в голову мені в останні тижні навчання. На обличчі написаний єдиний лист тітки, який вона відправила мені за всі роки.

Загалом я виділяла по 4-5 годин в певні дні тижня, щоб шукати і досліджувати. Якось вдень зловила дзеркалом промінь сонця і спрямувала на стіну з фото. І вийшов хороший кадр. Якісь випадковості траплялися зі мною через довгий шлях пошуку.

У проєкті я використовую три різні архіви — дитячі фото, листи і плівкові фото Маріуполя, зроблені у травні 2020. Кажуть, що не завжди треба пояснювати сенси і глядач має відчути власні співпереживання.

Дякую за кураторство, підтримку і натхнення викладачу Роману Пятковці.

Фотозвіт з виставки і відкриття.

Next Gallery

Previous Gallery

© 2022 Kris Kulakovska